Mammografia najlepszym prezentem dla babci. Sobotni dzień otwarty Szpitala im. Jana Pawła II

„Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich” - pod takim hasłem odbędzie się w sobotę akcja szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie skierowana do Małopolanek.

Na organizację sobotniej akcji zostało przeznaczonych 640 tysięcy złotych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Dzień otwarta dla kobiet w wieku 50-69 lat został zaplanowany na przeddzień święta babci i w całości zostanie poświęcony profilaktyce raka piersi. W ramach inicjatywy kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii, badania usg piersi czy konsultacji dietetyka. Z darmowych badań może skorzystać nawet 5000 pacjentek. 

Warto przyjechać do Krakowa

Akcja szpitalna im. Jana Pawła II skierowana jest do kobiet, które nie badały się pod kątem nowotwora piersi w ostatnich dwóch latach oraz tych, w których rodzinach stwierdzono nowotwór (wówczas badanie może zostać przeprowadzone rok po poprzednim). 

W programie dnia otwartego przewidziano prelekcje, poczęstunek, a dla najmłodszych, którzy będą towarzyszyć swoim babciom, zaplanowano liczne zabawy.

Chociaż akcja skierowana jest do wszystkich mieszkanek Małopolski to szczególnie do badań zachęca się kobiety z województw: dąbrowskiego, brzeskiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, limanowskiego, gorlickiego, tatrzańskiego, wadowickiego oraz z terenu miasta Tarnowa.

Bezpłatne badania mammograficzne czy konsultacje z dietetykiem odbędą się w sobotę, 20 stycznia, w godzinach od 10.00 do 14.00 do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego szpitala (pawilon A-V, sala na parterze przy ul. Prądnickiej 80). Obowiązuje rejestracja pod numerem telefonu: 12 614 33 55.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale