Marsz Jamników 2014

Marsz Jamników 2013 fot. Filip Radwański

Po raz dwudziesty setki długich czworonogów przejdą wraz ze swoimi właścicielami ulicami Starego Miasta.  Marsz Jamników to jedyna taka impreza nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlatego w niedzielę można się spodziewać gości z Francji, Niemiec, Japonii, Australii, Stanów Zjednoczonych i RPA.

Marsz rozpoczyna się o godzinie 12 pod Barbakanem. Dwadzieścia minut później wszyscy uczestnicy powinni dotrzeć na Rynek Główny, gdzie zostaną rozstrzygnięte konkursy. O 13:30 będą wręczane nagrody i zakończy się oficjalna część imprezy.

Darmowi specjaliści

Jak zapowiadają organizatorzy, również w tym roku marszowi będą towarzyszyć atrakcje dla psów. Od godz. 10 do 14:30 wokół sceny będą dostępni eksperci, z których rad będzie można skorzystać. Do dyspozycji właścicieli czworonogów będą weterynarze, dietetycy zwięrzecy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów i rehabilitant zwierzęcy.

– Śledzącym aktualne trendy mody polecamy profesjonalny salon psiej piękności, w którym bezpłatnie będzie można ostrzyc i wytrymować swojego pupila, a tym, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela - punkt bezpłatnego czipowania – informują organizatorzy. Zabieg ma na celu zarejestrowanie psa w bazie danych, dzięki czemu w przypadku zaginięcia zwierzęcia łatwiej będzie go można odnaleźć.

Ważne kwestie

Marsz Jamników to nie tylko pokaz mody i zabawa. Zostaną poruszone kwestie porzucania psów i ich adopcji, o której opowiedzą wolontariusze z fundacji Psi Los. Małopolscy policjanci będą natomiast radzić, jak reagować na agresję wobec zwierząt i ogólnie ich złe traktowanie.

Podobnie jak w ubiegłym roku Marsz Jamników będzie także pretekstem, aby zwrócić uwagę na problemy związane z porzucaniem psów i ich adopcją. W ramach stoisk zaplanowany został punkt informacyjny „Zielonej Strefy” małopolskiej policji, na którym policjanci służyć będą poradami, w jaki sposób reagować na agresję wobec zwierząt, znęcanie się i złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy, a wolontariusze fundacji Psi Los opowiedzą o idei psiej adopcji.

- punkt porad weterynarza,
- punkt porad dietetyka zwierzęcego,
- punkt porad zoofizjoterapeuty i rehabilitanta,
- punkt porad psiego behawiorysty,
- punkt znakowania psów (bezpłatne czipowanie),
- punkt doradztwa instruktora szkolenia psów,
- punkt petsitterów,
- salon psiej piękności,
- fundacja Psi Los - punkt informacyjny poświęcony psiej adopcji,
- punkt „Zielonej Strefy” – policyjnego projektu przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami.

Stoiska będą czynne w dniu imprezy (7.09) od godz. 10.00 do 14.30. Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie. Podczas imprezy na wszystkich stoiskach dystrybuowane będą bezpłatne zestawy psiej czystości.

News will be here