Miasto dostanie pieniądze na przebudowę Igołomskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Według naszych nieoficjalnych informacji, Kraków otrzyma 310 mln złotych dotacji na przebudowę ulicy Igołomskiej. To już druga taka wiadomość w ostatnim czasie: wcześniej rządowa agenda zdecydowała o przekazaniu 150 mln na rozbudowę al. 29 Listopada.

Dotację przyznaje podlegające ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Oficjalna informacja o wynikach postępowania ma zostać ogłoszona na początku przyszłego tygodnia. Kraków ma otrzymać ponad 310 milionów złotych, a więc pełną kwotę, o jaką wnioskował. To środki unijne z programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Cała wartość projektu, który rozpatrywało CUPT, to prawie 437 milionów złotych.

Ulica Igołomska ma zostać przebudowana do końca 2019 roku. Przed Światowymi Dniami Młodzieży miasto wyremontowało skrzyżowanie z ulicą Brzeską i jego najbliższe okolice, a w drugiej połowie grudnia rozstrzygnęło przetarg na przeprowadzenie prac na 7,5-kilometrowym fragmencie od tego skrzyżowania do ul. Giedroycia. Dotacja z ministerstwa będzie dotyczyć całego remontowanego odcinka, od Giedroycia do granicy miasta.

W ramach planowanej inwestycji powstaną ścieżki rowerowe i chodniki, przebudowane będą wiadukty kolejowe, przewidziana jest też budowa zatok i przystanków autobusowych. Niezależnie od robót prowadzonych przez miasto, fragment Igołomskiej przebudowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach budowy węzła drogi S7.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale