Mieszkańcy „winni” dłuższemu zamknięciu ulicy

fot. ZIKiT

Nie w piątek, a dopiero we wtorek zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu na przebudowanej już ulicy Cechowej. Dzięki inicjatywie lokalnej społeczności ulica na całej długości zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale również estetyczne, kolorowe, zielone otoczenie.

– Przebudowa ul. Cechowej już się zakończyła. Teraz sprawy w swoje ręce wzięli mieszkańcy. Na poboczu nasadzana jest przez nich zieleń. Lokalne przedsiębiorstwo ogrodnicze przekazało im ponad 1000 berberysów oraz tawuł – informuje Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Do końca miesiąca

Do końca czerwca mają się zakończyć prace nad przepustem potoku przy ul. Dobrego Pasterza. Modernizowany przepust nad Sudołem Dominikańskim niebawem będzie miał dwukrotnie większy przekrój, co zapewni bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańcom Prądnika Czerwonego.

– Mimo że przepust nie jest jeszcze gotowy, to zdał on egzamin podczas sobotniej nawałnicy, która przeszła nad Krakowem. Gdy poziom rzeki się podniósł, woda nie wyszła z brzegów i nie zalała okolicznych posesji, jak to często zdarzało się przy starym, dużo mniejszym przepuście – zauważa Michał Pyclik.

 


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Podgórze Duchackie

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale