Minister Ziobro o OSP: Wielki szacunek dla nich za to, co robią

Archiwum fot. LoveKraków.pl

Ochotnicza Straż Pożarna z Małopolski dostanie nowy sprzęt, aby szybciej i skuteczniej móc ratować ludzkie życie. Taką decyzję podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dzisiaj minister Ziobro i przedstawiciele małopolskich samorządów podpisali umowy o przekazaniu środków finansowych z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Funduszu Sprawiedliwości. W związku z tym dla OSP w Małopolsce zostanie zakupiony nowy, profesjonalny sprzęt, który ma ułatwić strażakom pracę. Jak się okazuje, Małopolska to jedno z dwóch województw, które statystycznie miało najwięcej śmiertelnych wypadków w tym roku. – Cieszę się, że strażacy z naszego województwa dostaną nowy sprzęt. A tak naprawdę dostaną go wszyscy mieszkańcy – podsumowuje Piotr Ćwik, wojewoda małopolski.

Dlaczego strażacy?

OSP to są ci ludzie, którzy najczęściej i najszybciej znajdują się na miejscu zdarzenia. To ludzie, którzy poświęcają swoje życie, aby nieść pomoc. Wielki szacunek dla nich za to, co robią, ale z szacunkiem powinno iść wsparcie. Uważam, że OSP warto uzbroić w najlepszy sprzęt. Pomoże im to w sposób skuteczny nieść pomoc, gdy zagrożone jest ludzkie życie – wyjaśnia Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Od przestępców dla poszkodowanych

Do Funduszu Sprawiedliwości wpływają środki od ludzi, którzy dopuszczają się popełnienia przestępstwa. – Ten fundusz jest przeznaczony dla osób poszkodowanych w wyniku złamania prawa. Chciałbym, aby w przyszłym roku nasz program był rozszerzony na wszystkie województwa, na miarę, oczywiście, funduszu – dodaje Ziobro.

Autor: Karolina Kubowicz

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale