Mistrzostwo II ligi dla R8 Basket Kraków! [ZDJĘCIA]

R8 Basket świętuje awans i mistrzostwo II ligi fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Na szyjach zawodników i trenerów zawisły złote medale! W sezonie 2016/2017 R8 Basket AZS Politechnika Kraków nie tylko wywalczył awans do I ligi, ale nie miał sobie równych w całych rozgrywkach, zdobywając mistrzostwo. W decydującym spotkaniu podopieczni Rafała Knapa pokonali WKS Śląsk Wrocław 88:61.

Zawodnicy beniaminka przegrali tylko jeden mecz sezonu zasadniczego. Przez play-offy przeszli bez wpadki i eliminowali kolejno drużyny Zagłębia Sosnowiec, ŁKS-u Łódź, Górnika Wałbrzych i AZS-u Lublin. W finale 2:0 pokonali Śląsk Wrocław.

Do I ligi awans uzyskają trzy drużyny. Do pewnych już gry na zapleczu ekstraklasy R8 i Śląska dołączą lublinianie lub zawodnicy KK Warszawa. Po dwóch spotkaniach o trzecie miejsce jest 1:1. Decydujące starcie odbędzie się w środę w Warszawie.