Modernizacja bulwarów. KIO: ZIKiT ma raz jeszcze przejrzeć oferty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krajowa Izba Odwoławcza nakazała ZIKiT-owi unieważnienie przetargu, odrzucenie oferty firmy Wacława Szczepanika i dokonanie ponownej oceny pozostałych. To efekt odwołania od wyników postępowania firmy Włomex w sprawie przetargu na rewitalizację części Bulwarów Wiślanych.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił pod koniec listopada przetarg na budowę oświetlenia, iluminacji i kanalizacji teletechnicznej na Bulwarach: Inflanckim, Wołyńskim, Tynieckim i Rodła w Krakowie. Miejska jednostka do wydania na ten cel miała 4,2 mln złotych, a prace powinny się zakończyć najpóźniej 31 sierpnia 2018 roku.

14 grudnia urzędnicy otworzyli oferty pięciu firm. Najniższą, opiewającą na 2,839 mln złotych złożyła firma Vatico Wacław Szczepanik, nieco wyższą firma Włomex – 2,999 mln zł. Właściciel przedsiębiorstwa dopatrzył się nieprawidłowości i zaskarżył decyzję do Krajowej Izby Odwoławczej.

Sprawdzić raz jeszcze

KIO stwierdziła, że skarżący ma rację i nakazała ZIKiT-owi odrzucenie wybranej oferty oraz przejrzenie pozostałych raz jeszcze. Na razie jednak urzędnicy nie wiedzą, kiedy zostanie wyłoniona firma, która wykona modernizację części bulwarów. – Nie wpłynęło na piśmie uzasadnienie wyroku KIO, w związku z powyższym nie mamy wiedzy co do treści orzeczenia – informuje Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT-u.

Przedstawiciel miejskiej jednostki zapewnia, że ponowne przejrzenie ofert nie powinno wpłynąć na datę realizacji inwestycji. – Jest to projekt dwuletni – margines bezpieczeństwa został zachowany – stwierdza.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale