Morderstwo w Podgórzu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

63-letnia kobieta została znaleziona martwa w mieszkaniu przy ul. Benedykta. Podejrzanym o dokonanie zabójstwa jest jej konkubent Bogusław K., który właśnie taki zarzut usłyszał. Mężczyzna przyznał się do winy.

Do morderstwa, jak podaje prokuratura okręgowa, doszło w nocy z 14 na 15 listopada. W jednym z mieszkań przy ul. Benedykta policjanci znaleźli ciało kobiety na podłodze. Jak mówi Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, na głowie znajdywały się liczne obrażenia, a na szyi rana cięta.

– Na miejscu zatrzymano konkubenta zmarłej Bogusława K. lat 56. Z udziałem prokuratora i biegłego medyka sądowego, zostały przeprowadzone oględziny miejsca ujawnienia zwłok oraz mieszkania, zabezpieczono prawdopodobne narzędzie zbrodni. Ciało pokrzywdzonej zostało skierowane do ZMSCM UJ w Krakowie, celem przeprowadzenia sekcji zwłok – informuje Hnatko.

Bogusław K. został w piątek przesłuchany. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, choć wymijające. Zasłaniał się niepamięcią z powodu wypitego alkoholu. Za zbrodnię, której się dopuścił, grozi mu od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
reklama
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale