Mur Chiński, Chrystus z Rio, Koloseum i... Tauron Arena - wyjątkowe obiekty w wyjątkowy dzień staną się zielone

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI/LOVEKRAKÓW.PL
Kraków włączy się do międzynarodowej akcji Global Greening i 17 marca - w Dzień Świętego Patryka, podświetli na zielono kilka ważnych obiektów w mieście.

Saint Patrick’s Day to irlandzkie święto narodowe obchodzone jako wspomnienie świętego Patryka - patrona Irlandii. Głównym elementem obchodzonego na całym świecie święta jest motyw koloru zielonego, narodowych barw Irlandii. W ramach tej tradycji dziesiątki miast na całym świecie podświetlają swoje ważne obiekty i zabytki na zielono. W ramach Global Greening wyjątkowych barw nabiorą m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Koloseum w Rzymie, Wielki Mur Chiński czy Pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro.

W ostatnich latach w Krakowie w akcji uczestniczyły trzy obiekty: TAURON Arena Kraków, kładka o. Bernatka i estakada tramwajowa Lipska–Wielicka. Te same obiekty wezmą udział w projekcie w tym roku. W Polsce w akcji uczestniczy 19 miast.

Z kolei tradycji stanie się zadość również w Starej Zajezdni Kraków, gdzie co roku odbywają się największe imprezy tematyczne utrzymane w irlandzkim klimacie. 


comments powered by Disqus