Muzyka z filmu „La La Land” zabrzmi w Krakowie

Kadr z filmu "La La Land"

Muzyka z obsypanego nagrodami musicalu „La La Land” zabrzmi w Krakowie podczas Festiwalu Muzyki Filmowej, który odbędzie się już w maju.

– Parafrazując Forresta Gumpa – proponujemy słuchaczom pudełko muzyczno-filmowych czekoladek, z którego każdy będzie w stanie wybrać najlepszy dla siebie smak – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Karolina Grysiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Uczestnicy dziesiątej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej znajdą w tym pudełku również jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy, czyli „La La Land”.

Film z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych podczas 89. ceremonii rozdania Oscarów zdobył sześć statuetek w czternastu kategoriach, w których był nominowany. Podczas 74. gali rozdania Złotych Globów zdobył nagrody we wszystkich kategoriach i okazał się również największym zwycięzcą podczas uroczystości rozdania nagród BAFTA – przyznano mu pięć statuetek. Produkcja otrzymała również osiem Nagród Dziennikarzy Amerykańskich (Critics Choice) oraz cztery Satelity przyznawane przez Międzynarodową Akademię Prasową.

Musical zobowiązuje

Justin Hurwitz, autor muzyki do wspomnianego musicalu, specjalnie na majowe wydarzenie napisze suitę z tematami musicalu „La La Land” na zamówienie Varèse SarabandeRecords. Partię solową wykona Sara Andon. Muzyka z filmu została uznana za najlepszą w minionym roku przez przez m.in. Amerykańską Akademię Filmową (Oscary 2017) czy Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles (Nagroda Specjalna LAFCA 2016).

Warto podkreślić, że to dopiero trzecia ścieżka dźwiękowa na koncie Hurwitza.

Suitę z tematami z musicalu „La La Land" będzie można usłyszeć 20 maja w Tauron Arenie Kraków podczas Gali Muzyki Filmowej „ALL IS FILM MUSIC: 10. FMF Gala Jubileuszowa". Początek koncertu o godz. 18.00.

Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków (z wyjątkiem InfoKraków w Balicach).

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale