Muzyka z "Titanica" dopłynie pod Wawel

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie (2016 rok) fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Zbliża się dziesiąta edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. Finałem wydarzenia będzie symultaniczny pokaz filmu Jamesa Camerona "Titanic" z oscarową muzyką Jamesa Hornera, wykonywaną na żywo.

"Titanic" jest drugim najbardziej kasowym filmem w historii kina. Dlatego też podczas finału Festiwalu Muzyki Filmowej publiczność usłyszy muzykę z tej dobrze znanej superprodukcji – jej autorem jest James Horner.

– Filmowa opowieść o jednej z największych katastrof minionego stulecia to jedna z zaledwie trzech produkcji w historii światowego kina, które zdobyły aż jedenaście statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej – podkreśla Karolina Grysiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Wybór tytułu jest także hołdem dla Hornera, który zmarł tragicznie w katastrofie lotniczej w czerwcu 2015.

– Horner od dawna chciał odwiedzić Polskę i miał być gościem tegorocznej, jubileuszowej edycji FMF, ale przedwczesna śmierć zniweczyła te plany. Symbolicznie nawiązujemy do tego marzenia i prezentujemy muzykę, która przyniosła mu największą sławę – mówi Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej.

Koncert odbędzie się w Tauron Arenie Kraków 21 maja.

"La La Land", "Władca Pieścieni" i "Gwiezdne wojny"

Tegoroczna edycja Festiwalu Muzyki Filmowej upłynie pod hasłem "All is Film Music". Oprócz kompozycji z "Titanica" pod Wawelem zabrzmi muzyka z filmów takich jak "La La Land", "Gwiezdne wojny" czy "Władca Pierścieni".

Podczas uroczystej gali "All is Film Music" wystąpią Edyta Górniak i Natasza Urbańska. Publiczność usłyszy piosenki z filmów "Dreamgirls" i "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1".

10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się w dniach 17 - 23 maja. Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków (z wyjątkiem punktu w Balicach).

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale