Na Dietla wyłącznie jeden pas. Będą tam miejsca parkingowe

Ulica Dietla fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na przełomie kwietnia i maja ZIKiT zamierza wprowadzić dużą zmianę na ulicy Dietla. Zewnętrzne pasy na odcinku pomiędzy ulicami Bożego Ciała i Św. Sebastiana zostaną przeznaczone na miejsca parkingowe.

To w praktyce rozszerzenie na całą dobę obowiązującego tam już od kilku miesięcy „parkowania nocnego”. Urzędnicy argumentują, że choć w nocy kierowcy chętnie korzystają z miejsc parkingowych na jezdni, do ZIKiT wciąż spływają wnioski od mieszkańców tego rejonu dotyczące braku miejsc parkingowych. Nie można natomiast przywrócić tam parkowania na chodnikach, bo nie zostanie zachowana przepisowa szerokość pozostawiona pieszym.

To rozwiązanie ma być na razie tylko pilotażem. Zostanie wprowadzone na przełomie kwietnia i maja. Będzie obowiązywać przez około dwa miesiące i później zostanie podjęta decyzja, czy pozostanie na stałe, czy zostanie wycofane. Ulica Dietla zostanie zwężona do jednego pasa na odcinku od ul. Bożego Ciała do Św. Sebastiana, w obydwu kierunkach.

Już sam plan ograniczenia ulicy wywołał duże kontrowersje. Urzędnicy, pytani o możliwe korki w tym miejscu, powołują się na przykład sprzed kilku tygodni. Zepsuta ciężarówka zablokowała tam jeden pas prawie na cały dzień, ale nie spowodowała dużych utrudnień.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus