Na rozkopaniu Myślenickiej się nie skończy. W wakacje rusza kolejna inwestycja

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zapowiadana przebudowa ulicy Krzyżańskiego doczeka się realizacji. Na ostatniej sesji radni dołożyli pieniędzy na ten cel, a ZIKiT zaraz potem ogłosił wybór wykonawcy prac. Dla mieszkańców tej części dzielnicy będzie to oznaczać kumulację utrudnień, ale później – znaczącą poprawę.

Przebudowa ulicy Krzyżańskiego to kontynuacja prac, które już trwają na ulicy Myślenickiej. Obecnie rozkopany jest tam fragment od ronda przy obwodnicy autostradowej do ulicy Merkuriusza Polskiego. W kolejnych miesiącach prace będą się przesuwać coraz dalej na południe.

Teraz już wiadomo, że z przebudową ulicy Myślenickiej (z jej drugim i trzecim etapem) pokryją się prace prowadzone na ulicy Krzyżańskiego. Na środowej sesji radni zdecydowali o przesunięciu na ten cel dodatkowych 1,8 mln zł, dzięki czemu w czwartek ZIKiT mógł oficjalnie poinformować o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zamknięta dla ruchu

Ulicę Krzyżańskiego za ponad 11,7 mln zł przebuduje firma Strabag – a więc ta sama, która prowadzi prace na Myślenickiej. To daje nadzieje na lepszą synchronizację obydwu inwestycji. Choć na razie nie ma jeszcze żadnych ostatecznych ustaleń, ogólne założenia są już znane.

– Planując zmiany organizacji ruchu na Myślenickiej musieliśmy już też myśleć o dalszych krokach. Mieliśmy w głowie, że rozpocznie się druga inwestycja. Ulica Krzyżańskiego będzie całkowicie zamknięta, a ruch będzie prowadzony ulicą Chałubińskiego – zapowiada Artur Markiewicz, radny Rady Dzielnicy X Swoszowice.

Jeszcze w tym roku

Odcinek czekający na przebudowę jest znacząco krótszy od tego na Myślenickiej, ale równie trudny – trzeba przełożyć wszystkie podziemne instalacje i praktycznie wybudować całą drogę od nowa. Efekty mają być widoczne bardzo szybko – jeszcze w kwietniu firma deklarowała, że wszystko będzie gotowe do połowy listopada. Nawet jeśli teraz ten termin się nieco przesunie, i tak zakończenie prac na Krzyżańskiego nastąpi przed oddaniem do użytku ostatniego fragmentu ulicy Myślenickiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale