Aktualności

Na UJ o Pakistanie i jego sąsiadach - wykład otwarty

Na UJ o Pakistanie i jego sąsiadach - wykład otwarty

Autor: Michał Rodak

11-04-2011 12:50:49


Zaloguj się



Do udziału w cyklu wykładów pod tym tytułem zaprasza Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Projekt został zaplanowany jako seria wykładów otwartych, adresowanych do wszystkich osób zainteresowanych tematyką – także spoza uczelni.

14 listopada, o godz. 12.00, w budynku magistratu, w Sali im. Józefa Dietla (plac Wszystkich Świętych 3-4) wykład pt. PAKISTAN AND ITS NEIGHBOURHOOD wygłosi J.E. Murad Ali, Ambasador Islamskiej Republiki Pakistanu w Polsce.

 

Inicjatywa  ta ma służyć zarówno wsparciu powstającego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ ośrodka studiów nad Azją Południową, jak i umacnianiu wizerunku Krakowa jako miasta wspierającego zarówno kontakty międzynarodowe, jak i dialog pomiędzy kulturami i cywilizacjami.

 

Na pierwszy etap cyklu złoży się dwanaście wykładów wybitnych specjalistów z kraju i z zagranicy, zajmujących się nie tylko studiami akademickimi nad Azją Południową, ale i działaniami praktycznymi dotyczącymi problematyki społecznej, politycznej czy gospodarczej tego regionu.

 

Wykład inauguracyjny pt.   "My Golden Bengal, I Love You”: State Identity between Bangladesh and India"   wygłosiła 3 października prof. dr hab. Rahul Peter Das z Uniwersytetu Martina Lutra w Halle i Wittenberdze. Cykl wykładów zatytułowany: „Azja Południowa  – wyzwania i perspektywy” („South Asia – challenges&perspectives”) honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

DK

Źródło: materiały prasowe

Komentarze



PSUEK
piecart
FotoBzik
Lapiech