Nagroda im. Wisławy Szymborskiej. Kobiety triumfują

Laureatki Nagrody im. W. Szymborskiej w 2018 roku fot. materiały prasowe

W tym roku Nagroda im. Wisławy Szymborskiej powędrowała do trzech laureatek. To już szósta edycja konkursu, w trakcie którego są przyznawane jedne z najważniejszych nagród literackich w Polsce.

I już wszystko jasne. Podczas sobotniej gali w Centrum Kongresowym Ice Kraków poznaliśmy tegoroczne laureatki Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. To już szósta edycja konkursu, w trakcie którego przyznawane są jedne z najważniejszych nagród literackich w Polsce.

W tym roku kapituła pod przewodnictwem Abla Murcii Soriano zdecydowała przyznać nagrodę za tom poetycki szwedzkiej poetce Linn Hansén za zbiór wierszy „Przejdź do historii” w przekładzie Justyny Czechowskiej, przetłumaczony na język polski oraz Julii Fiedorczuk za tom „Psalmy”.

Linn Hansén oraz Justyna Czechowska otrzymają po 50 000 złotych, a Julia Fiedroczuk dostanie 100 000 zł. Wszystkie laureatki zostaną uhonorowane także statuetką projektu Terenu Prywatnego.

Oprócz Julii Fiedorczuk, na nagrodę szansę mieli Wojciech Bonowicz („Druga ręka”), Natalia Malek („Kord”), Marta Podgórnik („Zimna książka”) i Ilona Witkowska („Lucyfer zwycięża”).

Nagroda po raz kolejny została wręczona podczas Festiwalu Miłosza.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale