Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego trafiają do dobrze znanych podmiotów

fot. FOT. KRZYSZTOF KALINOWSKI/LOVEKRAKÓW.PL
Krakowski Park Technologiczny obchodzi 20-lecie istnienia. W piątek na uroczystej gali KPT wręczono nagrody dla podmiotów, które w sposób szczególny wyróżniły się swoją działalnością na przestrzeni ostatnich dwóch dekad.

Wyróżnienia dla podmiotów, które rozsławiają Kraków


Łącznie wyróżniono cztery podmioty. Pierwszy z nich to Comarch S.A. W uzasadnieniu stwierdzono, że to właśnie dzięki tej firmie z szerokorozumianej branży IT, Kraków postrzegany jest jako miasto przyjazne nowoczesnym technologiom informatycznym. Zdaniem KPT Comarch S.A to najlepsza biznesowa wizytówka miasta na całym świecie. Dostrzeżono  że firma profesora Janusza Filipiaka jest doskonałym przykładem wzorowego start-upu, ponieważ to właśnie ze środowisk akademickich wywodzi się przedsiębiorstwo założone w 1998 roku. Już wtedy Krakowski Park Technologiczny rozpoczął ścisłą współpracę z krakowską spółką informatyczną. 

Nagroda powędrowała również do Valeo Autosystemy sp. z o.o. Uzasadnieniem takiej decyzji może być ogromny rozwój jaki zanotowała firma na przestrzestni lat swojej działalności. Warta podkreślenia jest również współpraca, jaką zarząd spółki podejmuje z krakowskimi uczelniami wyższymi. Działająca na globalnym rynku firma Valeo jest także coraz większym udziałowcem w tworzeniu PKB dla Małopolski. Zatrudnia ponad 4,5 tysiąca pracowników w swoich oddziałach w Skawinie i Chrzanowie.

Trzecim wyróżnieniem uhonorowano Synerise S.A. Firmę działającą w trudnym i wymagającym sektorze zautomatyzowanego marketingu, systemów typu omnichannel i nowatorskich rozwiązań z zakresu przetwarzania danych. Doceniono stosunkowo krótki czas, w którym spółka uzyskała status świetnie prosperującego przedsiębiorstwa. 

Niepołomice przyjazne biznesowi

Ostatnim podmiotem, który otrzymał nagrodę jest Gmina Niepołomice. To właśnie tam znajduje się największa podstrefa ekonomiczna w Małopolsce, a jednocześnie największa podstrefa KPT. Przez lata współpracy wiele podmiotów decydowało się ulokować swój biznes w Niepołomicach. Zwrócono uwagę, że takie efekty są możliwe dzięki świetnej współpracy  z władzami miasta, które rozumieją potrzeby nowoczesnego biznesu, ale również dbają o swoich mieszkańców i zrównoważony rozwój swojego miasta i całej gminy.


comments powered by Disqus