Napastnicy w formie. Cracovia lepsza od Akademiji Pandev

W pierwszym meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Turcji, Pasy pokonały beniaminka macedońskiej ekstraklasy 4:1 po golach Krzysztofa Piątka. Sebastiana Strózika i Antoniniego Culiny.

W wyjściowym składzie mecz zaczął wypożyczony z Birmingham City Nicolai Brock-Madsen, ale rosły napastnik (190 cm) poza jedną główką niczym szczególnym się nie wyróżnił. Dobrą formę z poprzednich sparingów potwierdził za to Krzysztof Piątek, który strzelił już piątą bramkę w czwartym meczu. Najlepszy strzelec Cracovii wykorzystał złe wyjście z bramki bramkarza rywali i strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Milana Dimuna.

Cracovia musiała jednak odrabiać straty, bo wcześniej straciła gola po składnej kontrze. Świetnie do prostopadłej piłki wyszedł Aleksandar Miszow, który uciekł skrzydłem młodemu Danielowi Pikowi (to młody napastnik, który kilka minut wcześniej na prawej obronie zastąpił na boisku kontuzjowanego Matica Finka) i zagrał w pole karne. Bramkę zdobył nadbiegający Zoran Baldovaliev.

W przerwie trener Michał Probierz zmienił dziesięciu piłkarzy, a Pika przesunął do przodu. Nowy skład dał Pasom dwubramkowe prowadzenie, a gole zdobył 19-letni Sebastian Strózik, który w poprzednich sparingach miał problemy ze skutecznością. Pierwsze trafienie napastnik zaliczył po uderzeniu sprzed pola karnego. Na 3:1 podwyższył po przyjęciu piłki w „szesnastce” i mocnym strzale w róg bramki.

Wynik w 85. minucie ustalił Antonini Culina, dla którego było to drugie trafienie po niedawnym podpisaniu kontraktu. Chorwat wykorzystał zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rożnego i z bliska pokonał bramkarza.

Spotkanie z Macedoczykami było pierwszym z czterech sparingów Pasów, które mają odbyć się w Belek. Kolejnymi przeciwnikami będą Krylia Sowietow Samara (27 stycznia), Mladost Lucani (31 stycznia) i Olimpik Donieck (3 lutego). Być może mecze będą rozgrywane na lepszej murawie, bo ta ze środowego starcia była w bardzo słabej kondycji.

Akademija Pandev – Cracovia 1:4 (1:1)

Bramki: Baldovaliev (17.) – Piątek (31.), Strózik (47.. 68.), Culina (85.).

Cracovia: I połowa: Wilk – Fink (13. Pik), Helik, Dytiatjew, Siplak – Zenjov, Covilo, Dimun, Rakels – Piątek, Brock-Madsen.

II połowa: Stępniowski – Diego, Deja, Kanach, Pestka – Wdowiak, Drewniak, Mihalik, Hernandez, Rakoczy, Pik – Stróźik. Grali także Kruppa i Culina.