Nie ma mocnych na krakowian. Husaria po raz trzeci mistrzem Polski

Mistrzowie Polski 2017 fot. Bartłomiej Budny

To był najbardziej wyrównany sezon w historii Amp Futbol Ekstralasy. Przed ostatnim turniejem szansę na mistrzostwo miały aż trzy drużyny. Decydujący okazał się ostatni mecz, w którym Husaria Kraków pokonała gospodarzy, rewelację rozgrywek Glorię Varsovia 2:1.

Krakowski zespół prowadzony przez Krzysztofa Moszumańskiego i Tadeusza Kapuścińskiego bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w Warszawie i po pierwszym dniu turnieju finałowego odskoczył gospodarzom na dwa, a Kuloodpornym Bielsko-Biała aż na siedem punktów. O mistrzostwie Polski zadecydował ostatni mecz w sezonie, w którym naprzeciw Husarii stanęli ampfutboliści Glorii. Ostatecznie, po pełnym sportowych emocji i pięknych goli pojedynku, górą byli krakowianie, którzy mogli cieszyć się z trzeciego mistrzostwa Polski w historii.

Wzloty i upadki

– Był to nasz najlepszy turniej w tym roku. Zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia i serca, dzięki czemu udało się wygrać wszystkie mecze i zgarnąć tytuł mistrzowski. Za nami ciężki sezon, w trakcie którego niepotrzebnie gubiliśmy punkty. Warto również zauważyć, że wszystkie drużyny zrobiły ogromny postęp i poziom ligi znacznie się podniósł. Cały czas przed nami jest jeszcze dużo pracy, bo na pewno w kolejnym sezonie każdy będzie chciał urwać punkty trzykrotnemu mistrzowi Polski – mówi trener Tadeusz Kapuściński.

Krystian Kapłon, zawodnik Husarii: – Mieliśmy wzloty i upadki. Kluczowy był dla nas mecz z Kuloodpornymi, którym udanie rozpoczęliśmy warszawski turniej i później wygrywaliśmy aż do końca. To na pewno nie był dla nas najłatwiejszy rok, ale cieszymy się, że jesteśmy mistrzami.

Czwórka na Euro

Zmaganiom polskich ampfutbolistów przyglądał się trener reprezentacji Polski Marek Dragosz. Podczas ceremonii zakończenia sezonu ogłosił kadrę na mistrzostwa Europy w Turcji. Już na początku października w Stambule Polacy powalczą o awans z fazy grupowej Euro z Francją, Włochami i Belgią. Wcześniej biało-czerwonych czeka jednak wrześniowe zgrupowanie przygotowawcze w Uniejowie. Husarię będą reprezentować obrońca Przemysław Świercz, pomocnicy Mateusz Kabała i Krystian Kapłon i napastnik Tomasz Miś.

Amp Futbol Ekstraklasa 2017

1. Husaria Kraków 36 punktów

2. Gloria Varsovia 31

3. Kuloodporni Bielsko-Biała 27

4. GKS Góra 16

5. Anpfiff Hoffenheim 3

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale