Nielegalne parkowanie na Twardowskiego ukróci strefa płatnego parkowania?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ulica Twardowskiego jest dwukierunkowa jedynie na papierze. W rzeczywistości prawy pas ruchu w stronę ICE Kraków zastawiony jest samochodami. Straż miejska twierdzi, że zna sprawę, jednak to nie zraża kierowców.

Zablokowana ulica to jedna z przyczyn, dla których mieszkańcy osiedla Podwawelskiego chcą ustanowienia strefy płatnego parkowania w tym rejonie. Jednak czym innym jest zajmowanie miejsc, a czym innym jawne, permanentne łamanie prawa.

Marek Anioł, rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej twierdzi, że jednostka wie, co tam się dzieje, a funkcjonariusze interweniują w tym miejscu.

– Od września do grudnia 2016 wystawiliśmy 49 mandatów karnych na kwotę 4900 złotych. Kierowcy otrzymali również 74 pouczenia – wylicza Anioł. Natomiast od stycznia do końca lutego 2017 kierowcy dostali 29 mandatów karnych na kwotę 2900 złotych oraz 49 pouczeń. – W sumie od września 2016 do lutego 2017 straż miejska interweniowała 201 razy.

Kierowców to jednak nie zraża, podobnie jak w przypadku ulicy Barskiej czy okolic przejścia podziemnego przy pętli os. Podwawelskie, które służyło kierowcom za swego rodzaju park and ride.

Czekają na strefę

– Dostrzegamy ten problem – mówi Krzysztof Gacek, radny z dzielnicy VIII. – Na razie jednak tylko straż miejska może coś z tym zrobić. My czekamy na ustanowienie strefy płatnego parkowania, która najprawdopodobniej będzie obowiązywać od stycznia 2018 roku i wówczas będziemy chcieli reorganizacji ruchu – tłumaczy Gacek. Wtedy między innymi ulica Twardowskiego zostanie przemianowana na jednokierunkową.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale