Nowa linia autobusowa połączyła Kraków z Chochołowem

fot. mat.prasowe ZebraBus

Do term w Chochołowie i w Tatry Zachodnie można już pojechać bez samochodu. Wystartowała nowa linia autobusowa, która skomunikuje trudno dostępne do tej pory części Podhala i Tatr Zachodnich z Krakowem i Katowicami.

Autokarem będzie się można dostać w miejsca takie jak Chochołowskie Termy, ośrodek narciarski w Witowie oraz do najpiękniejszych tatrzańskich dolin – Doliny Chochołowskiej i Kościeliska.

„W ochronie przed napływem samochodów”

Przykładowo: ile potrwa podróż z Krakowa do Chochołowskich Term? Jak informuje przewoźnik ZebraBus, pasażerowie spędzą w trasie godzinę i 45 minut.

– To pierwsze i jedyne takie połączenie, o które turyści ubiegali od lat. Do tej pory była ta część Tatr i Podhala nieskomunikowana z pobliskimi dużymi miastami i stolicą województwa. Krakowianie musieli korzystać wyłącznie z własnych samochodów, żeby łatwo dojechać w te turystycznie bardzo atrakcyjne rejony. Nowe autobusy po latach czekania umożliwią wygodnie i bezpośrednie dotarcie, ale również chronią Tatry przed napływem kolejnych samochodów i negatywnymi skutkami z tym związanymi – mówi Peter Jančovič z firmy ZebraBus.

Pierwszy uroczysty kurs nowej linii odbył się w środę 9 stycznia. Z okazji otwarcia linii pasażerowie mogli w pierwszym dniu jej kursowania skorzystać z Term zupełnie bezpłatnie. Z takiej opcji skorzystało ponad 40 osób.

W Tatry na ferie i nie tylko

Autobusy będą kursować po stałej trasie: Katowice – Kraków – Chochołowskie Termy – Witów – Kościelisko. Odjazdy będą zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele – z Katowic o godz. 7:55, z Krakowa o godz. 9:15. Powroty będą możliwe zawsze tego samego dnia popołudniu – z Kościeliska o godz. 15:50, z Witowa o godz. 16:00 i z Chochołowskich Term o godz. 16:15. To stałe całoroczne połączenie. Autobusy odjeżdżają w Krakowie z terminalu autobusowego Podgórze SKA na ulicy Powstańców Wielkopolskich, w Katowicach z dworca PKS.

Połączenia będzie obsługiwać przewoźnik ZebraBus.pl. Bilety najlepiej zakupić online, są też dostępne  w wybranych biurach podróży. Cena biletu z Krakowa do Chochołowa, Witowa i Kościeliska to 25 zł, z Katowic bilet kosztuje 35 zł. Dostępne są również zniżki dla dzieci, studentów, seniorów i grup już od 3 osób.

 

comments powered by Disqus