Nowa osoba wybuduje parkingi wielopoziomowe w Krakowie

Parking fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na początku kwietnia spółka Miejska Infrastruktura będzie miała nowego prezesa. Szefem tej jednostki zostanie architekt i radny dzielnicy Paweł Skrzypiec. Będzie odpowiadał m. in. za budowę parkingów przy rondzie Matecznego, Nowym Kleparzu oraz na Grzegórzkach.

Na początku kwietnia zmieni się prezes spółki Miejska Infrastruktura, zajmującej się m. in. budową parkingów kubaturowych i Park&Ride oraz zarządzaniem Strefą Płatnego Parkowania. Rada nadzorcza ma powierzyć stanowisko Pawłowi Skrzypcowi, architektowi i radnemu Dzielnicy VIII Dębniki. Kandydat na szefa jednostki jest już po rozmowie z prezydentem Jackiem Majchrowskim oraz wiceprezydentem odpowiedzialnym za inwestycje Tadeuszem Trzmielem. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Kąckiego.

Plan na spółkę dopiero po nominacji

Nowy prezes nie dostał jeszcze aktu powołania, ale trwają ostatnie procedury prawne. – Ma to nastąpić 30 marca, jeśli nie będzie żadnych przeszkód – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Paweł Skrzypiec.

Przyszły prezes nie chce na razie mówić, czy spółkę pod jego rządami czekają duże zmiany. Na takie pytania będzie odpowiadał, jak zapozna się z dokumentami i danymi spółki. – Nie chcę mówić na temat planów. Dopiero po gruntownym przygotowaniu przedstawię swój pomysł na Miejską Infrastrukturę – podkreśla.

Jednym z zadań będzie rozpoczęcie budowy parkingów wielopoziomowych w okolicach ronda Matecznego, Nowego Kleparza oraz na Grzegórzkach.

Paweł Skrzypiec na razie nie zamierza rezygnować z mandatu radnego dzielnicy. – Nie ma przeszkód formalnych, abym łączył stanowisko prezesa z funkcją radnego. Nie wiem tylko, czy ilość nowych obowiązków pozwoli mi zajmować się tymi dwiema rzeczami naraz – tłumaczy.

Zmiana w Trasie Łagiewnickiej

W innych miejskich instytucjach odpowiedzialnych na inwestycje również spodziewane są zmiany. Od maja zacznie funkcjonować Zarząd Inwestycji Miejskich, który ma powstać na bazie obecnego magistrackiego wydziału inwestycji. Szefową prawdopodobnie będzie Janina Pokrywa.

Zmieni się również prezes Trasy Łagiewnickiej. Jerzy Marcinko złożył rezygnację i od początku kwietnia spółką pokieruje inna osoba. On sam zostanie już tylko wiceprezesem w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Zmiana wymuszona jest nowelizacją ustawy o spółkach państwowych i samorządowych, w myśl której nie można zasiadać w dwóch zarządach jednocześnie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale