Nowe przejście podziemne pod rondem Czyżyńskim

W ramach inwestycji przebudowy odcinka rondo Mogilskie–plac Centralny generalnie odnowione zostanie przejście podziemne pod rondem Czyżyńskim. Prawdopodobnie renowacja rozpocznie się w listopadzie i potrwa sześć miesięcy.

Perony, które do tej pory były rozmieszczone na całym rondzie, po remoncie zostaną przeniesione na wyloty z ronda Czyżyńskiego. – To poprawi obsługę pasażerską – mówi Krzysztof Migdał, koordynator inwestycji strategicznych w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Przy każdym peronie zostanie zlokalizowana klatka schodowa oraz winda sprowadzająca pieszych do przejścia podziemnego, które także będzie całkowicie odnowione. – Remont przejdzie zarówno elewacja przejścia, jak i sieć uzbrojenia – tłumaczy Migdał.

Pozwolenie w listopadzie

Obecnie trwają procedury uzyskiwania decyzji pozwolenia na budowę. Jak przekonuje koordynator, zgodnie z założeniami harmonogramu w listopadzie powinno zostać wydane prawomocne pozwolenie na budowę. – Wówczas wykonawca będzie mógł zacząć prace podziemne – dodaje. Jak przewidują drogowcy, renowacja przejścia potrwa około sześciu miesięcy, w związku z tym będzie gotowe dużo później niż jezdnia i nawierzchnia ronda. Koszt inwestycji to 9 milionów złotych.

Przy okazji ścieżki rowerowe

W ramach inwestycji, drogowcy wybudują ścieżkę rowerową przecinającą ciąg komunikacyjny. – Będzie prowadzona po stronie północnej ronda Czyżyńskiego oraz przekraczała al. Jana Pawła II od strony pl. Centralnego – informuje Krzysztof Migdał. Jak tłumaczy, nie będzie pełnego obwodowego układu ścieżki rowerowej, ponieważ nie było takiej potrzeby. – Oprócz tego w ramach odrębnego zadania realizujemy drogę rowerową wzdłuż al. Pokoju do ronda Grzegórzeckiego – informuje. – Ścieżki zarówno przy rondzie Czyżyńskim, jak i na całej długości ul. Mogilskiej udało nam się uzyskać dzięki zawężeniu pasów ruchu do trzech metrów szerokości – dodaje przedstawiciel miejskiej jednostki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
News will be here