Nowe rondo jeszcze w tym tygodniu

fot. ZIKiT

Od najbliższej soboty w Krakowie pojawi się nowe rondo. Ruch okrężny zostanie wprowadzony na skrzyżowaniu ulic Beliny-Prażmowskiego, Grochowskiej i Bolesława Chrobrego. O takie rozwiązanie wnioskowali tam mieszkańcy.

Po niedawnej zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu pod Wawelem oraz ograniczeniu wjazdu na uliczki centrum Kazimierza będzie to kolejna istotna zmiana wprowadzana przy okazji zmian w strefie płatnego parkowania.

Znaki informujące o nadchodzących zmianach pojawiły się już kilka dni temu, prace mają zostać wykonane w piątek. – Od soboty rondo będzie już funkcjonować – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Nowy „naleśnik”

– Z inicjatywą tej zmiany wystąpiła grupa mieszkańców zaniepokojonych bardzo częstym wymuszaniem pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Pomimo prawidłowego oznakowania pionowego i poziomego niektórzy kierowcy gubili się i wymuszali pierwszeństwo powodując zagrożenie na drodze – tłumaczy przedstawiciel miejskiej jednostki.

Rondo powstanie nie poprzez przebudowę, lecz przez zmianę malowania i montaż wyspy – podobne ronda, nazwane „naleśnikowymi”, powstały już wcześniej przy placu Wolnica, u zbiegu ulic Norymberskiej i Wyłom oraz w Bronowicach, na skrzyżowaniu ulic Zarzecze i Na Błonie.

Malowanie czeka

Ze względu na pogodę, zmiany w strefie postępują teraz wolniej. Malowanie nowych linii będzie musiało częściowo poczekać na ocieplenie. W dalszym ciągu natomiast prowadzone są te prace, które są związane z ustawianiem słupków czy nowych znaków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale