Nowy biurowiec Comarch w krakowskiej strefie ekonomicznej

W specjalnej strefie ekonomicznej do użytku został oddany kolejny budynek firmy Comarch. „Siódemka” powstała w kampusie firmy informatycznej na Czyżynach. Biurowiec został wyposażony w panele fotowoltaiczne, a w podziemiach znajdują się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Budynek ma pięć kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia wynosi ponad 27 tys. mkw. Do użytku został oddany również podziemny parking dla 157 samochodów oraz 86 stanowisk dla rowerów.


– W Krakowie Comarch zatrudnia obecnie około trzy tysiące osób. – Do tej pory pracownicy zajmowali sześć budynków, należących do firmy, a dodatkowo musieliśmy wynajmować pomieszczenia w biurowcach zlokalizowanych w strefie ekonomicznej. Teraz wszyscy pracownicy krakowskiego oddziału firmy pracują w biurowcach Comarch. Dodatkowo nowy budynek jest przygotowany na przyjęcie stażystów, którzy dołączą do zespołu w okresie wakacyjnym.

Budynek został zaprojektowany z dbałością o środowisko naturalne i ekologię. Na dachu zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, które pozwalają na częściowe pokrycie własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Jak twierdzi Łukasz Jastrząb, dyrektor Biura Strategii Analiz w Comarch, panele fotowoltaiczne są w stanie wyprodukować maksymalnie 64 kW energii elektrycznej dziennie. Korzystając z alternatywnego źródła, firma jest w stanie zasilić około tysiąc komputerów na 1200 pracowników pracujących w budynku.

Budynek liczy cztery piętra użytkowe oraz kondygnację techniczną na dachu budynku. Na parterze znajdują się sale konferencyjne, natomiast na piętrach pomieszczenia biurowe.

comments powered by Disqus