Nowy dworzec MPK w Nowym Sączu

fot. UM Nowy Sącz

Władze Nowego Sącza zaprezentowały wizualizację odmienionego dworca Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Budynek powstanie przy ul. Kolejowej i będzie pełnił funkcję węzła przesiadkowego.

Jak przekonuje Ryszard Nowak – prezydent Nowego Sącza, nowa inwestycja jest konieczna, nie tylko ze względu na komfort pasażerów. – Nie mam żadnych wątpliwości, że nowy dworzec MPK przy ulicy Kolejowej jest potrzebny, tym bardziej, że pełni ważną funkcję węzła przesiadkowego. Pamiętajmy, że nowoczesny transport, to również dbałość o środowisko, dlatego w ramach planowanego projektu zakupione zostaną nowoczesne niskoemisyjne autobusy, w tym również bezemisyjne pojazdy o napędzie elektrycznym – tłumaczy.

Dworzec powstanie w ramach programu „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej”, realizowanego przez miejskiego przewoźnika. Bryła dwukondygnacyjnego budynku będzie oparta na planie trójkąta, będzie posiadał zadaszone perony autobusowe i duże przeszklenia. Nowy obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Przestronna poczekalnia i sklepy

Na parterze zmieszczą się wyposażona w elektroniczne tablice informacyjne i automat biletowy, poczekalnia dla pasażerów, punkt obsługi klienta i toalety. Będą też punkty handlowo-usługowe. Pierwsze piętro, na które poprowadzą schody i winda zajmie MPK. Znajdą się na nim pomieszczenia techniczne, monitoring i poczekalnia dla kierowców. Jak wyjaśnia Sławomir Rybarski – wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu, budowa ruszy prawdopodobnie z początkiem 2018 roku i pochłonie ok. 10 mln zł. W sumie rozbudowa dworca, zakup ekologicznych autobusów i budowa parkingu Park and Ride będą kosztować ponad 61 mln. zł.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale