Nowy wjazd do miasta

Prądnik Biały fot. Archiwum

Z ulicy Weissa na Azorach będzie można pojechać nową drogą na północ i wyjechać na Trasę Wolbromską w rejonie Zielonek. Kiedy? Raczej w dalszej przyszłości, ale urzędnicy chcą już mieć gotową koncepcję nowej drogi, by zachować pod nią rezerwę terenu.

Urzędnicy szukają właśnie projektanta, który zajmie się tym zadaniem. – Wykonawca na przygotowanie koncepcji będzie miał czas do końca bieżącego roku – zapowiada Jan Machowski z urzędu miasta.

Co ma na celu planowanie drogi, która stworzy nowy wjazd do miasta od strony Zielonek? Już wcześniej Trasa Wolbromska budziła wśród mieszkańców Prądnika Białego wiele emocji i dopiero po protestach udało się przekonać urzędników, by nie wprowadzali ruchu z niej bezpośrednio do ulicy Doktora Twardego. Urzędnicy zastrzegają, że na razie nie zamierzają podejmować żadnych kroków w stronę rozpoczęcia budowy. Chcą mieć jednak zachowaną rezerwę terenu, bo w tej części miasta pojawia się coraz więcej inwestycji.

– Planowana trasa będzie stanowiła część podstawowego układu komunikacyjnego. Opracowanie posłuży m.in. bieżącym działaniom zmierzającym do ochrony korytarza komunikacyjnego trasy, co jest istotne z uwagi na dużą aktywność inwestorów w tym rejonie miasta – przekonuje Jan Machowski.

Uwzględnią w planach

Dokładny przebieg nowej drogi i szczegóły tego, jak ma wyglądać, zostaną dopiero określone. Jej orientacyjny przebieg wskazuje jednak studium: z ulicy Weissa pojedziemy na wprost na północ, przekraczając tory kolejowe. Potem droga skręci na północny wschód, by połączyć się z planowanym skrzyżowaniem na Trasie Wolbromskiej, niedaleko Osiedla Wiarusa w Zielonkach.

Nowa trasa ma się znaleźć w przygotowywanych planach miejscowych: „Bronowice – Stelmachów”, „Tonie – Zachód”, „Rejon ulic: Pachońskiego, Wyki, Łokietka” i „Rejon ulic: Łokietka – Glogera”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale