Nowym odcinkiem S7 pojedziemy 22 lipca [VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jest już znana data otwarcia nowego odcinka trasy S7, pomiędzy węzłami Rybitwy i Igołomska. 4,5-kilometrową drogą i nowymi mostami na Wiśle pierwsi użytkownicy przejadą 22 lipca.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pochwaliła się w czwartek postępami na budowie. Od stycznia, kiedy po raz ostatni informowaliśmy o tej inwestycji, zmieniło się stosunkowo niewiele: prace ziemne są już wykonane w 95 procentach, a na prawie trzech czwartych trasy jest już położona warstwa wiążąca nawierzchni. Ostateczna warstwa asfaltu została wykonana w 13 procentach.

Prace trwają m. in. przy budowie mostu – a w zasadzie dwóch równoległych do siebie przepraw. Obecnie obiekt jest gotowy w 83 procentach. To będzie największy most w Krakowie i całej Małopolsce: jego pylony mają prawie 62 metry wysokości, a przęsła – 706 i 695,5 m długości.

Otwarcie w wakacje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje wcześniejsze deklaracje, że cały odcinek będzie gotowy w lipcu. W czwartek po raz pierwszy padła konkretna data. – Przewidywany termin ukończenia budowy to 22 lipca – mówi Iwona Mikrut z GDDKiA.

Trasa ma dwie jezdnie po trzy pasy w obydwie strony i umożliwi sprawny przejazd od południowej obwodnicy miasta do Nowej Huty. Największą zmianę będzie można prawdopodobnie zauważyć na ulicach Półłanki i Klasztornej, które nie będą już jedyną trasą łączącą rejon Rybitw z przeciwległym brzegiem Wisły. Swoją docelową rolę droga S7 zacznie jednak spełniać dopiero po zbudowaniu całego odcinka do granicy województwa świętokrzyskiego. To jednak ciągle odległa perspektywa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale