Obiecująca gra i zwycięstwo Wisły z Videotonem. Gol Mitrovicia

W drugim zimowym sparingu w Hiszpanii Wisła Kraków wygrała z wicemistrzem Węgier i wiceliderem ekstraklasy tego kraju 1:0. Tuż przed przerwą bramkę z rzutu wolnego zdobył Nikola Mitrović.

Wisła znów grała systemem 1-4-3-3. Do przerwy w napadzie szansę dostał Marko Kolar, który dopiero w piątek wrócił do treningów po kontuzji odniesionej w jesiennym sparingu ze Śląskiem Wrocław. Chorwat dostał 45 minut, miał jedną szansę po szybko wyprowadzonej kontrze, ale jego strzał najlepiej zostawić bez komentarza.

W bramce przez 90 minut oglądaliśmy Michała Buchalika, który wrócił po drobnym urazie. Indywidualnie nadal trenuje jjego rywal o miejsce między słupkami – Julian Cuesta. W kadrze na mecz zabrakło również Pawła Brożka, który zmaga się z urazem łydki i prawdopodobnie straci cały okres przygotowawczy. W Krakowie rehabilitują się Kamil Wojtkowski, Fran Velez i Zdenek Ondraszek.

Wisła zaprezentowała się dużo korzystniej niż w pierwszym sparingu z rezerwami Villarealu. Krakowianie konsekwentnie grali piłką, zmieniali strony i co najważniejsze – stworzyli więcej okazji pod bramką.

Gol Serba

Gola dla Białej Gwiazdy zdobył nowy pomocnik Nikola Mitrović. W ostatniej minucie pierwszej połowy Serb przymierzył z rzutu wolnego. Strzelił mocno, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Do zmiany stron wykonywał również wszystkie rzuty wolne i rożne. Po jednym z dośrodkowań głową uderzył Zoran Arsenić, ale bramkarz wicelidera węgierskiej ekstraklasy popisał się świetną interwencją.

Po przerwie bliski podwyższenia na 2:0 był Rafał Boguski, ale po dośrodkowaniu Carlitosa (zmienił Kolara) z kilku metrów trafił w słupek. Później trener Joan Carrillo dokonał wielu zmian. Pierwszy raz w tym roku zagrali kapitan Arkadiusz Głowacki i Jesus Imaz, którzy mieli drobne problemy zdrowotne.

W pierwszej połowie dwie żółte kartki otrzymał Attila Fiola, prawy obrońca Videotonu, ale na drugą połowę Węgrzy wyszli w komplecie.

Trzeci, ostatni sparing wiślaków w Hiszpanii zaplanowany jest na sobotę. Przeciwnikiem ma być FC Seul, ale pojawiły się informacje, że rywal może ulec zmianie.

Wisła Kraków – Videoton FC 1:0 (1:0)

Bramka: Mitrović (45.).

Wisła: Buchalik – Bartkowski (63. Bartosz), Wasilewski (63. Głowacki), Arsenić, Sadlok (85. Świątko) – Llonch (46. Perez), Mitrović (63. Halilović), Basha (63. Cywka) – Boguski (64. Kostal), Kolar (46. Carlitos), Małecki (46. Imaz).