Obwodnica Miechowa otwarta

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Od piątku kierowcy mogą poruszać się już nowym, ponad 8-kilometrowym odcinkiem północnej obwodnicy Miechowa. Inwestycja pozwoli wyprowadzić z centrum miasta ruch samochodów jadących w kierunku Śląska i z powrotem. To czwarta taka inwestycja otwarta w tym roku w Małopolsce, po Skale, Oświęcimiu i Gdowie.

Nowo wybudowana droga to dwupasmowa jezdnia o szerokości 7 m i długości dokładnie 8,36 km. Swój początek ma na wysokości skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z drogą w kierunku Podmiejskiej Woli i Charsznicy. Stąd przebiega w pobliżu Zagorzyc i Siedlisk, a następnie przecina drogę krajową nr 7. Dalej biegnie obrzeżami Strzeżowa Pierwszego, a następnie ostro skręca do Bukowskiej Woli, gdzie ostatni jej fragment znajduje się w pobliżu węzła przyszłej drogi ekspresowej S7.

Most, wiadukt i wiele innych

Na trasie miechowskiej obwodnicy wybudowano cztery ronda. Pierwsze z nich powstały na początku i końcu obwodnicy (skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 783), kolejne na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 7, natomiast ostatnie na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1182K prowadzącą z Miechowa w stronę Sędziszowa.

W ramach inwestycji wybudowano też most nad rzeką Cichą oraz wiadukt nad torami kolejowymi. Nie zabrakło także chodników, zatok autobusowych, barier ochronnych i dróg serwisowych. Wykonano też specjalne przejścia dla zwierząt oraz kilka przejazdów gospodarczych. Całość oświetlają nowoczesne uliczne latarnie.

Wzdłuż obwodnicy powstały drogi dojazdowe o łącznej długości 17 km, które zapewnią nie tylko dojazd do pobliskich działek, ale także będą służyły cyklistom.

comments powered by Disqus