Obwodnica Miechowa otwarta

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Od piątku kierowcy mogą poruszać się już nowym, ponad 8-kilometrowym odcinkiem północnej obwodnicy Miechowa. Inwestycja pozwoli wyprowadzić z centrum miasta ruch samochodów jadących w kierunku Śląska i z powrotem. To czwarta taka inwestycja otwarta w tym roku w Małopolsce, po Skale, Oświęcimiu i Gdowie.

Nowo wybudowana droga to dwupasmowa jezdnia o szerokości 7 m i długości dokładnie 8,36 km. Swój początek ma na wysokości skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z drogą w kierunku Podmiejskiej Woli i Charsznicy. Stąd przebiega w pobliżu Zagorzyc i Siedlisk, a następnie przecina drogę krajową nr 7. Dalej biegnie obrzeżami Strzeżowa Pierwszego, a następnie ostro skręca do Bukowskiej Woli, gdzie ostatni jej fragment znajduje się w pobliżu węzła przyszłej drogi ekspresowej S7.

Most, wiadukt i wiele innych

Na trasie miechowskiej obwodnicy wybudowano cztery ronda. Pierwsze z nich powstały na początku i końcu obwodnicy (skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 783), kolejne na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 7, natomiast ostatnie na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1182K prowadzącą z Miechowa w stronę Sędziszowa.

W ramach inwestycji wybudowano też most nad rzeką Cichą oraz wiadukt nad torami kolejowymi. Nie zabrakło także chodników, zatok autobusowych, barier ochronnych i dróg serwisowych. Wykonano też specjalne przejścia dla zwierząt oraz kilka przejazdów gospodarczych. Całość oświetlają nowoczesne uliczne latarnie.

Wzdłuż obwodnicy powstały drogi dojazdowe o łącznej długości 17 km, które zapewnią nie tylko dojazd do pobliskich działek, ale także będą służyły cyklistom.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale