Od poniedziałku dwa remonty, w Nowej Hucie i Zwierzyńcu. Autobusy pojadą inaczej [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od poniedziałku 19 listopada w dwóch rejonach Krakowa – na al. Jana Pawła II i na ul. Księcia Józefa – prowadzone prace drogowe wymuszą zmiany w rozkładach jazdy autobusów.

Al. Jana Pawła II

W Nowej Hucie wymieniana będzie nawierzchnia na jezdni północnej al. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Klasztornej do placu Centralnego. Prace przewidziane są na okres około tygodnia. W związku z tym:

- przystanek "Klasztorna" dla linii 123, 163 i 193 w kierunku ul. Klasztornej oraz dla linii 174 i 642 w kierunku placu Centralnego zostanie przeniesiony na ul. Bulwarową, przed wjazd na stację benzynową. Dla linii 149 w kierunku Szpitala Okulistycznego zostanie przeniesiony na ul. Ptaszyckiego, przed skrzyżowanie z ul. Bulwarową;

- przystanek "Os. Wandy" będzie nieczynny;

- przystanek "Os. Na Skarpie" dla linii 149, 174 i 642 w kierunku placu Centralnego będzie nieczynny.

Ul. Księcia Józefa

Na ulicy Księcia Józefa nawierzchnia będzie remontowana na odcinku między przystankami "Przegorzały" oraz "Na Krępaku" (tzw. "starej" ulicy). W związku z tym:

- linie 109, 209, 239, 259 i 605 w obu kierunkach będą kursować po trasach czasowo zmienionych przez obwodnicę Przegorzał (jak linie 219, 229, 249 i 269);

- przystanki "Przegorzały" oraz "Zaskale" będą nieczynne;

- przystanek "Przegorzały Obwodnica" będzie obsługiwany przez powyższe linie w obu kierunkach. Przystanek "Na Krępaku" w kierunku centrum Krakowa zostanie przeniesiony na obwodnicę Przegorzał.

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

Prace planowane są na okres około dwóch tygodni.

Przypominamy też, że od soboty 17 listopada tramwaje nie kursują al. Solidarności, z powodu remontu torowiska. Pisaliśmy o tym więcej TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec Nowa Huta
comments powered by Disqus