Od niedzieli kolejne zmiany na Zakopiańskiej. Głównie dla pasażerów i pieszych [INFORMATOR]

Tak ma wyglądać skrzyżowanie ul. Zakopiańskiej z Trasą Łagiewniką fot. Budimex

Od niedzieli pasażerowie komunikacji miejskiej nie wysiądą już na przystanku „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia”, nie będzie też można skorzystać z przejścia podziemnego, by przedostać się na drugą stronę ulicy. Wszystko w związku z nabierającą rozpędu budową Trasy Łagiewnickiej.

W środowy poranek wielu kierowców zaskoczyło zwężenie jezdni na ulicy Zakopiańskiej, co – w połączeniu z kolizją – poskutkowało korkami sięgającymi aż za węzeł autostradowy. Równocześnie wyłączone zostało torowisko tramwajowe – po to, by zamontować tymczasowe rozjazdy.

W niedzielę 11 listopada zostaną w tym miejscu wprowadzone kolejne zmiany, tym razem na okres przynajmniej czterech miesięcy.

Kierowcy na razie nie odczują różnicy – jezdnia w stronę centrum na wysokości przystanku tramwajowego „Łagiewniki ZUS” w dalszym ciągu będzie zwężona do jednego pasa.

Dla pasażerów

Po czterodniowej przerwie tramwaje znów będą mogły kursować do Borku Fałęckiego. Dzięki wspomnianym wcześniej rozjazdom tramwaje będą na odcinku objętym pracami kursować jednym torem.

To jednak nie jedyna zmiana. Przystanek „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” zostanie wyłączony. Podobnie stanie się z przejściem podziemnym. – Rejon obecnego przejścia podziemnego będzie terenem robót budowlanych, więc nie ma możliwości utrzymania ruchu – tłumaczy Krzysztof Migdał ze spółki Trasa Łagiewnicka. Taki stan rzeczy będzie utrzymany do lutego przyszłego roku.

Tymczasowy przystanek

Rolę zawieszonego przystanku ma przejąć ten przy budynku ZUS. Będzie on funkcjonował w obydwu kierunkach – obecnie trwa budowa tymczasowego peronu przy torze w stronę centrum i to on właśnie wymusza zwężenie jezdni.

Pasażerowie będą mogli dojść do tego przystanku przez nowe przejście przez tory i jezdnię. W efekcie piesi będą mieć do dyspozycji dwa sposoby przedostania się na drugą stronę ulicy Zakopiańskiej – przejściem przy ZUS-ie oraz istniejącym przejściem przy skrzyżowaniu z ul. Zbrojarzy.

Przystanek „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” nie wróci już w tej samej formie. – Pojawią się osobne przystanki w każdą stronę, za skrzyżowaniem – zapowiada Krzysztof Migdał.

Jeszcze w listopadzie ma zostać wprowadzona dodatkowa zmiana: zamknięty zostanie zjazd na stację Shell od strony ulicy Zakopiańskiej. Czynny pozostanie wjazd od ulicy Siostry Faustyny i tak ma pozostać do stycznia 2019.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus