Od soboty busy startują z nowego miejsca

Z niemal dwutygodniowym opóźnieniem udało się rozwiązać problem parkingu dla busów pod estakadą na ul. Wita Stwosza. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez przewoźników, od soboty parking będzie już działał i to na nim część firm będzie rozpoczynać i kończyć swoje kursy.

Pomysł wykorzystania przestrzeni pod estakadą pojawił się wówczas, gdy ZIKiT ogłosił, że usunie busy z okolic ulicy Pawiej, Ogrodowej i Worcella. Teren ten należy do miasta, ale jest dzierżawiony przez prywatną firmę. I to z nią przewoźnicy mieli podpisać umowę, by móc utworzyć tam swoje przystanki początkowe i końcowe.

Dlatego też Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydował, że mimo przedłużania się uzgodnień w sprawie parkingu, nie przesunie po raz kolejny daty wprowadzenia ograniczeń. Od początku sierpnia busy miały się już nie pojawiać na ulicy Pawiej, ostatecznie stało się tak dopiero kilka dni później, po korekcie oznakowania.

Trzeba śledzić zmiany

Część przewoźników przeniosła się na dworzec MDA, ale część czekała na uruchomienie parkingu pod estakadą. Teraz sprawy poszły do przodu. Nie udało nam się skontaktować z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przewoźników Osobowych, ale na stronach firm pojawiają się już informacje o wprowadzanych od soboty 12 sierpnia zmianach.

Z parkingu pod estakadą będą od soboty startować m.in. busy do Limanowej, Kamionnej, Wolbromia czy Zamłynia. Ważne jest jednak to, by na bieżąco sprawdzać informacje na stronach swoich przewoźników albo przez ich infolinie. Tam dowiemy się, czy dana firma zamierza kursować z ulicy Wita Stwosza, a jeśli tak – czy podpisała już umowę i czy zmiana nastąpi już od soboty.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale