Od soboty zmiany na Azorach. Autobus nie pojedzie przy przystanku kolejowym

fot. Archiwum

Od soboty linia 140 nie pojedzie przez zakorkowane często skrzyżowanie przy przystanku kolejowym Kraków Łobzów.

– Ze względu na przebudowę linii kolejowej i duże zatory przy wiadukcie przy stacji Kraków Łobzów pasażerowie skarżyli się na problemy z punktualnością kursowania tej linii – tłumaczy Emil Markowiak z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. – Teraz autobus ominie ten newralgiczny rejon i pojedzie przez ulice Makowskiego i Różyckiego. Linia w dalszym ciągu będzie łączyła Nowy Kleparz z Azorami i osiedlami przy ul. Radzikowskiego, natomiast mamy nadzieję, że znacznie poprawi się punktualność kursowania – mówi.

Zmiany:

Linia 140 zostanie zawieszona. W jej miejsce, tymczasowo, zostanie uruchomiona linia 740, kursująca na trasie: Nowy Kleparz – Prądnicka, Doktora Twardego, Wybickiego, Łokietka, Makowskiego, Różyckiego, Azory, Jaremy, Czerwieńskiego, Radzikowskiego – Radzikowskiego Osiedle (powrót ulicą Conrada).

Linia kursować będzie z częstotliwością co 20 minut w dni powszednie i co 45 minut w dni wolne. Przystanek „Azory” w obu kierunkach będzie funkcjonował na pętli. Tymczasowy przystanek funkcjonujący na ulicy Jaremy zostanie zlikwidowany.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus