Odpowiedzą przed sądem za handel ludźmi i narkotykami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci z CBŚ zatrzymali na początku tygodnia siedmioosobową grupę, która trudniła się handlem ludźmi, czerpaniem korzyści majątkowych z cudzego nierządu oraz obrotem narkotyków na terenie województwa. Za handel żywym towarem grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani to dwie kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 38 lat. Najcięższe zarzuty usłyszeli Tadeusz C., Grzegorz L., Dawid K. oraz Krzysztof G. Dodatkowo C. oraz L. zostali oskarżeni o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Justyna G. została oskarżona o ułatwianie prostytucji, a Anna B. o udział w obrocie substancjami psychotropowymi.

Przestępcy prowadzili regularną hodowlę marihuany. Policjanci znaleźli w miejscu zamieszkania oskarżonych profesjonalny namiot i sprzęt (m.in. lampy grzejne, nawilżacze, systemy wentylacyjne i nawadniające), a do tego blisko 500 krzewów marihuany.

– Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zastosował wobec wszystkich tych osób trzymiesięczny areszt – informuje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale