Orlęta podziobały Wieczystą. Cracovia II wciąż liderem

W II lidze Garbarnia przegrała 0:1 z rezerwami Lecha Poznań fot. Garbarnia Kraków

Rezerwy Cracovii z dziesięcioma zdobytymi punktami przewodzą tabeli III ligi. W tych samych rozgrywkach pierwszą porażkę zanotowała Wieczysta. Szczebel wyżej Garbarnia uległa Lechowi II Poznań, a Hutnik swój mecz rozegra dopiero w poniedziałek.

Nie trzeba było długo czekać na pierwszą przegraną beniaminka Wieczystej Kraków w grupie IV III ligi. O ile przed własną publicznością drużyna Franciszka Smudy wygrała oba spotkania, to z dwóch wyjazdów przywiozła tylko punkt. W 2. kolejce żółto-czarni zremisowali 1:1 z Podlasiem Biała-Podlaska, a w ubiegły weekend po hat-tricku Arkadiusza Maja ulegli 1:3 Orlętom Radzyń Podlaski.

Krakowianie w tym meczu objęli prowadzenie, w 5. minucie rzut karny wykorzystał Michał Mak, ale bardzo krótko cieszyli się z prowadzenia. Do Wieczystej został wypożyczony środkowy obrońca Wisły Kraków Daniel Hoyo-Kowalski, ale debiut dopiero przed nim. 19-latek ma zastąpić swojego kolegę z zespołu Białej Gwiazdy – Pawła Koncewicz-Żyłkę (również wypożyczonego do Wieczystej) – który złamał kość śródstopia i czeka go długa przerwa w grze.

Po czterech kolejkach Wieczysta ma na koncie siedem punktów i zajmuje dziewiąte miejsce.

Orlęta Radzyń Podlaski – Wieczysta Kraków 3:1 (2:1)

Bramki: Maj (6., 19., 57.) – Mak (5., karny).

Remis po golach „Budzika”

Liderem są rezerwy Cracovii, które jednak zostały zatrzymane po trzech zwycięstwach z rzędu. Tym razem Pasy zremisowały w Rącznej z KS Wiązownica. Oba gole dla gospodarzy strzelił Marcin Budziński, kapitan drużyny, który w ubiegłym tygodniu został zgłoszony do ekstraklasy i niewykluczone, że niedługo znów wystąpi w elicie.

Cracovia II jest liderem tabeli z dziesięcioma punktami. Zaledwie jeden mniej mają Stal Stalowa Wola i Orlęta.

Cracovia II – KS Wiązownica 2:2 (1:1)

Bramki: Budziński (30., 62.) – Rop (40.), Janiczak (50).

Przełamanie Lecha na Rydlówce

W piątek Brązowi przegrali u siebie z rezerwami Lecha Poznań. Jedynego gola, autorstwa Norberta Pacławskiego, kibice obejrzeli w pierwszych minutach. Asystę przy bramce zaliczył były gracz Wisły Kraków Tomasz Cywka, który dośrodkowywał z rzutu rożnego. Mimo kilku sytuacji po obu stronach, wynik się nie zmienił, co oznaczało już trzecią porażkę w sezonie. Lechici przełamali się po czterech spotkaniach bez zwycięstwa.

W Garbarni zadebiutował 18-letni Dorian Gądek. Młody piłkarz środka pola został wypożyczony z Wisły, ponieważ Garbarnia ma na początku sezonu wiele problemów z kontuzjami. Gądek zaczął spotkanie na ławce, w 72. minucie zmienił Mateusza Nowaka.

Garbarnia Kraków – Lech II Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Pacławski (5.).

W poniedziałek o godzinie 13 swój mecz rozegra Hutnik. Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza zagrają z Zagłębiem II Lubin.