Os. Szkolne: pożar mieszkania, samochody blokowały dojazd strażakom

fot. Facebook.com/screen
W piątek 9 listopada w jednym z mieszkań na osiedlu Szkolnym w Nowej Hucie wybuchł pożar. Chwilę przed godziną 19 na miejscu byli już strażacy. Jak się później okazało, od początku ich akcja była utrudniona.

W wyniku pożaru w mieszkaniu na ostatnim piętrze, ewakuowano 9 osób. Jedna z nich, lokator mieszkania objętego pożarem, została przetransportowana do szpitala na obserwację. 

Groźnie wyglądający pożar został opanowany przez strażaków, ci jednak mieli problemy z dojazdem na miejsce. Nieprawidłowo zaparkowane samochody pod blokiem skutecznie utrudniły straży pożarnej dojechanie ciężkimi wozami w miejsce pożaru. W okolice płonącego mieszkania nie mogła dojechać drabina. Strażacy musieli zatrzymać się kawałek dalej i rozwijać długie węże, by móc rozpocząć akcję gaśniczą. Aby ugasić pożar, strażacy długimi wężami podawali wodę przez klatkę schodową - od środka mieszkania.

Ważny apel

W tej sprawie dostaliśmy również na skrzynkę redakcyjną wiadomość od jednej z okolicznych mieszkanek. Pani Magdalena apeluje do krakowian, by parkując - zachowywali rozsądek i pamiętali, że zawsze może dojść do takiej sytuacji, gdy strażacy będą musieli dojechać w nasze okolice. - Rozumiem, że każdy z nas chce zaparkować blisko domu, ale trzeba czasami pomyśleć o bezpieczeństwie wszystkich mieszkańców. Jak widać, procedury, procedurami, ale póki ludzie nie wezmą sobie do serca, że pomoc służb może być potrzebna każdemu z nas to nic się nie zmieni - pisze nasza Czytelniczka.

Przyłączamy się do apelu. Niech przykład wczorajszej sytuacji na os. Szkolnym da nam wszystkim do myślenia! 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale