OSP Bieżanów - Codziennie ratują ludzi, dzisiaj sami potrzebują wsparcia

fot. Facebook / OSP Bieżanów
OSP Kraków-Bieżanów to jedna z najstarszych jednostek pożarniczych w tej części Polski. Przez wiele lat druhowie angażowali się w akcje ratowania życia i majątku mieszkańców Krakowa. Dzisiaj sami potrzebują pomocy.

Początki OSP Bieżanów sięgają 1879 roku, kiedy to pierwszy raz powołano Straż Ogniową. Po blisko 40 latach druhowie doczekali się swojego budynku, który poza swoim naturalnym przeznaczeniem strażnicy, pełnił również integralną funkcję łączącą społeczność lokalną.

Obiekt po latach eksploatacji wymaga gruntownego remontu. Strażacy OSP Bieżanów nie dysponują jednak funduszami, które umożliwiłyby przeprowadzanie renowacji obiektu we własnym zakresie. Stąd apel OSP, która zwraca się z prośbą o wsparcie w zebraniu odpowiednich środków.

Druhowie podkreślają, że od wielu lat pomagają mieszkańcom ze swojej lokalnej społeczności, ale również angażują się w akcje przeprowadzane w całym mieście.

Każdy kto chciałby się przyłączyć do pomocy druhom z Bieżanowa może wpłacić dowolną kwotę na specjalnie utworzonej zbiórce pieniędzy na portalu pomagam.pl

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale