Ostatnie zadanie ZIKiT-u

Właśnie ta tablica trafiła na licytację fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Choć Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przeszedł już do historii, to budząca skrajne emocje jednostka nie daje o sobie łatwo zapomnieć. Wszystko za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa, jednostka powstała w wyniku podziału ZIKIT-u, postanowiła przekazać sztabowi Wielkiej Orkiestry tablicę, która przez 10 lat była przytwierdzona do ściany budynku przy ul. Centralnej.

Przypadek

Jak się okazuje, sporą rolę odegrał tu zbieg okoliczności. – Zdejmując tablicę, pomyśleliśmy, że fajnie byłoby, gdyby przydała się jeszcze do czegoś. Schowaliśmy ją do szafy, a w międzyczasie odezwał się sztab WOŚP z zapytaniem, czy jeszcze ją mamy. Cieszymy się, że możemy włączyć się w akcję. Liczymy, że uda się za nią uzyskać naprawdę dużą kwotę – tłumaczy Michał Pyclik z ZDMK.

Przekazana na licytację tablica ma wymiary ok. 80x30 cm, pokryta jest białą emalią, zaś nazwa jednostki pisana jest niebieskimi literami. Zastąpiła ją czerwona tablica z białym napisem Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

comments powered by Disqus