Ostra gra i zwycięstwo gospodarzy. Cracovia lepsza od Wisły w CLJ [ZDJĘCIA]

Niespodzianka na zakończenie jesiennej rywalizacji w Centralnej Ligi Juniorów. Zespół Cracovii prowadzony przez Wojciecha Stawowego wygrał z drużyną Wisły Adriana Filipka 3:1.

Pasy w tym sezonie walczą o utrzymanie w CLJ. Przed meczem z Wiślakami wywalczyli tylko 13 punktów w 16 meczach i w każdym tracili gola. Biała Gwiazda miała na koncie 26. Obu zespołom zależało na wygranej, bo wiadomo, że to derby. Do tego gospodarze bardzo potrzebowali punktów, by skutecznie walczyć o byt już w wiosennych meczach, a Wiślacy chcieli powiększyć dorobek i odskoczyć rywalom z bardzo wyrównanego środka tabeli.

Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią ośrodka w Rącznej, przy włączonych jupiterach, mgle i doskierwającym chłodzie. Od początku nie brakowało ostrych starć, a ostrzeżenia sędziego, że będzie pokazywał żółte kartki, szybko stały się faktem. Cracovia grała lepiej i dość niespodziewanie wygrała aż 3:1. Dwa pierwsze gole strzelił Kacper Śmiglewski, który zachował się jak prawdziwy lis pola karnego po dośrodkowaniach z rzutów rożnych i wykorzystał złe zachowanie obrońców gości.

Kacper Śmiglewski strzelił dwa gole dla Cracovii. Fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Prowadzenie Cracovii z rzutu karnego podwyższył Bartłomiej Kolec. Wisłę było stać na honorowego gola, po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową bramkarza Pasów pokonał Michał Głogowski. Gospodarze zrewanżowali się Wiślakom za sierpniową porażkę 0:2.

Kolejne spotkania o punkty obie drużyny rozegrają dopiero w marcu. Zmierzą się z warszawskimi drużynami – Cracovia pojedzie na mecz z Legią, Wisła podejmie Polonię.

Cracovia U-19 – Wisła U-19 3:1 (1:0)

Bramki: Śmiglewski (23., 60.) (65.) – Głogowski (83.).

Wisła lepsza w derbach juniorów młodszych

W sobotę derby rozegrały także drużyny grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W Myślenicach Biała Gwiazda przegrywała od 2. minuty, do przerwy było 2:2. Ostatecznie potwierdziła, że zajmuje dużo lepsze miejsce w tabeli i zwyciężyła 5:2.