Oszczędzają murawę przed meczem reprezentacji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek kadra Polski U-21 zmierzy się na stadionie Cracovii z Włochami (początek o godzinie 20.45). Obie reprezentacje z murawą zapoznają się dopiero w dniu meczu, bo ta nie jest w najlepszym stanie.

Od początku roku murawa przy ulicy Kałuży nie wygląda najlepiej. Mało słonecznych dni, częste opady i mecze ligowe Cracovii nie pomagają w jej regeneracji. W przerwach na boisku ustawiane są zakupione przez miasto lampy sodowe, ale na większe efekty trzeba jeszcze poczekać.

Treningi na obiektach Wisły

By nie zniszczyć boiska i by w czwartek Polacy z Włochami mogli grać w jak najlepszych warunkach, obie kadry nie będą trenować na głównej płycie. Podopieczni Marcina Dorny zgrupowanie rozpoczynają w poniedziałek w hotelu Turówka w Wieliczce. Trenować będę codziennie w godzinach popołudniowo-wieczornych w bazie Wisły Kraków w Myślenicach. Na zgrupowania i mecze towarzyskie trener Marcin Dorna powołał dwóch zawodników Cracovii – Pawła Jaroszyńskiego i Krzyszofa Piątka.

Włosi w Krakowie pojawią się w środę i będą mieszkać w Q Hotel Plus Kraków przy ulicy Wygranej 6. Przedmeczowy trening Azzurrich zostanie przeprowadzony na stadionie Wisły przy ulicy Reymonta.

Czwartkowy sparing będzie jednym z ostatnich testów kadry przed czerwcowymi (16-30) ME do lat 21 w Polsce. Polacy grupowe mecze rozegrają w Lublinie i Kielcach, a Włosi w Krakowie i Tychach.

Po meczu piłkarze pojadą na nocleg do Wieliczki. Następnego dnia o godzinie 12.00 będą trenować w Myślenicach, skąd wyjadą do Kielc. W stolicy województwa świętokrzyskiego 27 marca zagrają z Czechami, innym z finalistów Euro U-21.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale