PESA dostarczy nowe tramwaje do Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

MPK rozstrzygnęło przetarg dotyczący dostawy nowych tramwajów. Wygrała bydgoska firma PESA, która przedstawiła najatrakcyjniejszą ofertę.

Pesa nie ma najlepszej prasy w Krakowie przez to, jakie dostarczyła tramwaje poprzednim razem. Krakowiaki rozczarowały nie tylko mieszkańców, ale również władze miasta. Dlatego MPK gdy okazało się, że w październikowym przetargu na 35 składów z opcją zamówienia kolejnych 15 duże szanse na zwycięstwo ma właśnie ta firma, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zdecydowało, że wykluczy Pesę z postępowania. Zdaniem MPK, pozwoliło na to nienależyte wykonanie poprzedniej umowy, czyli właśnie dostawy 36 Krakowiaków.

Firma jednak odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, jak widać – skutecznie. KIO uznała, że to, co MPK przedstawiało jako nienależyte wykonanie poprzedniej umowy, nie wynikało z winy Pesy.

Krakowski przewoźnik był jednak zdeterminowany i od tej decyzji odwołał się do Sądu Okręgowego, który to w czerwcu tego roku przyznał rację KIO i nakazał przywrócenie bydgoskiej firmy do przetargu. Dziś wszystko jest już jasne: Pesa wygrała postępowanie. Ostatecznie nowe tramwaje mają trafić do Krakowa w ciągu dwóch lat. Spółka miejska zapłaci za to ponad 427 mln złotych.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale