Pięć ciosów nożem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Michałowi Z., który 8 marca usiłował zamordować innego mężczyznę. Oskarżony zadał mu pięć ciosów nożem. Teraz grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Mężczyzna, który uszedł z życiem, wynajmował mieszkanie wspólnie z właścicielką oraz inną kobietą na jednym z krakowskich osiedli. Jak ustaliła prokuratura, w lokalu często organizowane były libacje alkoholowe. Jednym z uczestników popijaw był oskarżony Michał Z.

Rankiem 8 marca w jednym ze sklepów oskarżony spotkał znajomą pokrzywdzonego i zaczął mu grozić za jej pośrednictwem. Około godziny 7 Michał Z. wraz z innymi mężczyznami weszli do mieszkania ofiary. Mężczyzna w tym czasie rozmawiał z dyspozytorem medycznym.

– Michał Z. podszedł do pokrzywdzonego i zaczął zadawać mu ciosy przyniesionym przez siebie narzędziem, a następnie uciekł, zabierając je ze sobą. Moment zadawania ciosów został zarejestrowany na nagraniu rozmowy prowadzonej przez pokrzywdzonego z dyspozytorem medycznym – mówi Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Oskarżony nie przyznaje się do przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

comments powered by Disqus