Piesi przejdą bezpieczniej przez ul. Armii Krajowej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ulica Armii Krajowej uchodzi za jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych. Już wielokrotnie dochodziło tam do groźnych wypadków. Stopniowo pojawiają się na niej rozwiązania, które mają ułatwić przejście na drugą stronę.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zabrał się za wyraźniejsze niż do tej pory oznaczanie przejść dla pieszych – przede wszystkim tych, które przebiegają przez dwa pasy ruchu i nie mają sygnalizacji.

Lepsze oznakowanie i światła

Nowe oznaczenia pojawiły się m.in. na ulicy Armii Krajowej, na której już wielokrotnie dochodziło do potrąceń. – Poprawiliśmy oznakowanie poziome i ustawiliśmy lepiej widoczne znaki pionowe. Wszystko po to, by kierowcy nie mieli wątpliwości, że zbliżają się do przejścia dla pieszych i zachowali większą ostrożność – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT. Przed przejściem w rejonie skrzyżowania z ul. Balicką i Bronowicką pojawiły się dodatkowe czerwone pasy.

Większą ochronę piesi zyskają w innym miejscu, tuż za miejscem, gdzie ul. Armii Krajowej skręca pod kątem prostym. Powstała tam nowa sygnalizacja świetlna. Jak deklarują przedstawiciele ZIKiT, jej uruchomienie planowane jest najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Również na osiedlach

Rozwiązania nakierowane na bezpieczeństwo pieszych pojawiają się także w innych częściach miasta. Na al. Daszyńskiego zamontowane zostało w tym miesiącu wyniesione przejście dla pieszych, jako element zmian w strefie płatnego parkowania. O podobne udogodnienia wnioskują też mieszkańcy do rad dzielnic – dzięki temu wyniesione przejście pojawiło się m.in. na ulicy Zachodniej na Ruczaju.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice Dębniki
reklama
reklama
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale