Pijany Polak rozrabiał w samolocie. Zapłaci 10 tys. zł kary

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad 10 tys. złotych kary zapłaci pasażer, który 4 stycznia podczas wejścia do samolotu, lecącego do Wielkiej Brytanii, wszczął awanturę. Dodatkowo znieważył funkcjnariuszy straży granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali wezwani w środę wieczorem na lotnisko w Balicach. Wszystko przez awanturę, którą rozpoczął jeden z pasażerów. – 46-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu (2,4 promila w wydychanym powietrzu), odmawiał wykonywania poleceń obsługi, używając wulgarnego słownictwa i głośno krzycząc – tłumaczy kpt. Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze musieli obezwładnić mężczyznę i zakuć go w kajdanki, ponieważ znieważył i naruszył nietykalność cielesną strażników. – Szarpał ich za mundury i wykrzykiwał przekleństwa – dodaje Kądziołka.

Po nocnym pobycie w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych, pasażer usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza, naruszenia nietykalności cielesnej drugiego funkcjonariusza, znieważenia pracownika SOL oraz usiłowania naruszenia jego nietykalności. Za swoje czyny mężczyzna został ukarany karą grzywny w wysokości 10,050 zł i obciążony kosztami postępowania.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale