Plecaki ŚDM czekają na dzieci

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Uczniom, którzy już wkrótce rozpoczną nowy rok szkolny, Archidiecezja krakowska chce podarować plecaki z logiem ŚDM.– Upominek ma budzić dobre wspomnienia o zeszłorocznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie – mówi ks. Piotr Studnicki, rzecznik prasowy kurii.

– W plecakach ŚDM znajduje się pakiet pielgrzyma, tzn. poncho - peleryna przeciwdeszczowa, chusta wielofunkcyjna, szalik – ręcznik z mikrofibry oraz bransoletka do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia – wymiania Studnicki.

Plecaki mają trafić do dzieci za pośrednictwem takich instytucji jak domy dziecka, świetlice środowiskowe, ośrodki wychowawcze, szkoły, parafie, itp. –  Ze względów organizacyjnych plecaków nie można zamawiać indywidualnie. Aby je otrzymać, wystarczy, że instytucje prześlą informacje o zapotrzebowaniu na e-mail biuro@tbcproject.com, a następnie zostaną poinformowane gdzie będą mogą odebrać plecaki – informuje rzecznik prasowy krakowskiej kurii.

Do tej pory kilkanaście tysięcy plecaków z logiem ŚDM trafiły do krajów misyjnych. Zostały one wysłane m.in. do Tanzanii, Burundi, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kolumbii, Peru, Boliwii i na Ukrainę.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale