Plejada gwiazd i karuzela emocji na Tauron Life Festival Oświęcim!

Santana, Alvaro Soler, Europe i The Stranglers to tylko część artystów, którzy pojawią się na TLFO 2018. Oświęcimski festiwal z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze fanów muzyki, ale też innych dziedzin sztuki czy sportu, bo i oni znajdą tu coś dla siebie. Tegoroczny rozkład jazdy prezentuje się imponująco!

Choć festiwal rusza 14 czerwca, jego klimat będzie można poczuć już na kilka dni wcześniej, ponieważ organizatorzy przygotowali rozgrzewkę. Podczas “Przystanku Wolność” 11, 12 i 13 czerwca zobaczymy kolejno filmy: “Zniewolony. 12 Years a Slave”, “Fuocoammare. Ogień na morzu” i “Klub Jimmy’ego”. Wisienką na torcie będzie występ Limboskiego. Wszystko to w Planet Cinema w Oświęcimiu, zupełnie za darmo.

14 czerwca 9. edycja TLFO oficjalnie wystartuje. Przy ul. Jagiełły 12 nastąpi odsłonięcie kolejnego festiwalowego muralu, tym razem autorstwa Jarosława Jaśnikowskiego. Później przeniesiemy się do Oświęcimskiego Centrum Kultury, gdzie pojawi się aktorska śmietanka - Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska, Anna Dereszowska i Anna Modrzejewska - w spektaklu “Bożyszcze Kobiet”. Lekka i przezabawna sztuka wprawi nas w świetny nastrój - a to przecież dopiero początek!

Kolejnego dnia rozpocznie się prawdziwe muzyczne szaleństwo. Gwoździem programu będzie występ zespołu Santana z jednym z najlepszych gitarzystów wszechczasów w roli lidera. To będzie wielkie wydarzenie, ale nie jedyny mocny punkt tego wieczoru. Możemy być pewni, że publiczność porwie do tańca uwielbiany w Polsce Alvaro Soler. Rzesze fanów przyciągnie z pewnością także koncert Blue Cafe. A jeśli lubicie na festiwalach odkrywać nowości, na pewno nie zawiodą was występy węgierskiej gwiazdy sceny alternatywnej, czyli grupy Vera Jonas Experiment, oraz kapeli Wiewiórka na Drzewie, która wygrała tegoroczną edycję konkursu Life On Stage.

Drugiego dnia emocje nie opadną - wręcz przeciwnie! Rano wystartuje bieg uliczny Run4Life, którego ambasadorami są Robert Korzeniowski i Ada Palka. Wieczorem na stadionie MOSiR pojawią się legendarne kapele: Europe i The Stranglers. Muzycy ze Szwecji zagrają na pewno kultowe kawałki i piosenki z nowej płyty, a występ brytyjskich Dusicieli będzie zaskakujący jak cała ich twórczość, ale bez “Always The Sun” czy “Golden Brown” zapewne się nie obejdzie. Tego dnia będzie też dużo polskiego rocka. W ramach unikatowego projektu Punk Alive na scenie pojawią się m.in. Kazik, Tomasz Budzyński, Darek Malejonek oraz ich goście, w tym Ania Rusowicz i 100nka Orchestra. Mnóstwo pozytywnych emocji wyzwoli też występ L.U.C.a i orkiestry Rebel Babel, również w towarzystwie gości. Ostatnim elementem tej mozaiki będzie występ Totemo, izraelskiej artystki wykonującej muzykę niezależną i elektroniczną.

Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018 roku. Oprócz wspomnianych atrakcji, przez cały czas trwania festiwalu działania edukacyjne będą prowadzić uznane organizacje, takie jak Amnesty International czy Polska Akcja Humanitarna. Informacje o festiwalowych wydarzeniach pojawiają się na bieżąco na stronie www.lifefestival.pl. Bilety do nabycia na stronie festiwalu i na www.eventim.pl.

comments powered by Disqus