Pobiegli dla potrzebujących. Za nami Kraków Business Run

W niedzielę, 3 września, ulicami Krakowa przebiegli uczestnicy Kraków Business Run. W akcji charytatywnej wzięło udział 5300 biegaczy z 693 firm. Na rzecz potrzebujących udało się zebrać 415 374 zł.

Za nami kolejny bieg biznesowy Kraków Business Run. Emocje uczestników zapewne jeszcze nie opadły, ale nie tylko ze względu na udział w wydarzeniu. W Krakowie zebrano rekordową kwotę w wysokości 415 374 złotych. Fundusze pomogą w zakupie protez i sprzętu ortopedycznego oraz w sfinansowaniu rehabilitacji 18 podopiecznych, m.in. dla Józefa Tatary, Wojciecha Taraby, Krzysztofa Kota i Bartka Florka. Dodatkowo, akcja ma na celu wsparcie podopiecznych trzech lokalnych organizacji charytatywnych – Unicorn, Zawsze dla Ciebie oraz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Udział w biegu wzięło 5300 osób z 693 firm. W pięcioosobowych sztafetach przebyli dystans 3.9km w okolicach Wawelu i Bulwarów Wiślanych. Najszybsi byli biegacze z drużyny Dotfizjo, którzy na pokonanie biegu potrzebowali zaledwie 1 godziny i 52 sekund. Drudzy dobiegli przedstawiciele Runinspiration , a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna RunningPerformance.pl.

–  To naprawdę budujące widzieć tylu ludzi, którzy przyszli, by pomóc nam wszystkim. Widząc ich, człowiek wie, że nigdy nie wolno się poddawać – mówi Łukasz Ciszek, tegoroczny beneficjent Kraków Business Run.

W wydarzeniu wzięły udział także osoby spoza środowiska biznesowego, m.in. aktorzy Julia Kamińska i Mateusz Janicki, artyści wszystkich krakowskich teatrów, żołnierzy 6-tej Brygady Powietrzno-Desantowej, przedstawiciele kancelarii prezydenta Krakowa, Zarządu Infrastruktury Sportowej i Krakowskiego Biura Festiwalowego.

comments powered by Disqus