Początek remontu na rondzie Kocmyrzowskim. Sprawdź zmiany [INFORMATOR]

Rondo Kocmyrzowskie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W nocy z piątku na sobotę (6/7 stycznia) rozpocznie się modernizacja torowiska na rondzie Kocmyrzowskim. W trakcie pierwszego etapu prac zmiany dotkną wyłącznie pasażerów korzystających z tramwajów.

– Remont rozpocznie się we wnętrzu ronda, więc na razie nie są przewidziane utrudnienia dla kierowców – mówi Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Prace są konieczne ze względu na znaczne zużycie torowiska i torów. Po remoncie tramwaje łagodniej będą wchodzić w zakręt. Oprócz prac przy samym torowisku i sieci trakcyjnej, prace  obejmą też m.in. roboty drogowe, oświetlenie, sygnalizację świetlną i zieleń. Prace torowe zostały podzielone na dwa etapy, tak aby utrudnienia dla pasażerów były jak najmniejsze. Koniec przewidziany jest na 30 maja. Koszt inwestycji to prawie 7,7 miliona zł.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

-  w nocy z 6 na 7 stycznia linia tramwajowa 64 zostanie zawieszona. W zamian będzie kursować linia 664. Ponadto:

- linia 1 będzie kursowała z Salwatora do Ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie al. Jana Pawła, al. Solidarności, ul. Ujastek, do przystanku „Wiadukty”, gdzie powróci na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich;

- linia 5 będzie kursowała z Krowodrzy Górki do Ronda Kocmyrzowskiego bez zmian, następnie al. Andersa, ul. Broniewskiego do Ronda Hipokratesa;

- linie 16 i 21 będą kursowały z Mistrzejowic (16) i Osiedla Piastów (21) do Ronda Kocmyrzowskiego, następnie ul. Bieńczycką i al. Jana Pawła II do Placu Centralnego, gdzie powrócą na swoje obecne trasy do Pleszowa/Kopca Wandy (16) i Walcowni (21).

- zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 701 kursująca na trasie Czyżyny Dworzec – Bieńczycka, Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie (powrót ul. Architektów i Poległych w Krzesławicach). Linia kursować będzie z częstotliwością co 10 minut w dni powszednie oraz co 15 minut w dni wolne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale