Policja zatrzymała sprawców rozboju. W centrum miasta pobili i okradli kilka osób

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI / LOVEKRAKÓW.PL

Policjanci z Komisariatu I w Krakowie zatrzymali wszystkich siedmiu sprawców rozbojów, do których doszło na przełomie stycznia i lutego na terenie Starego Miasta. Wśród zatrzymanych byli nastolatkowie w wieku 16–19 lat, którym grozi nawet 12 lat więzienia.

Zgłoszenie o pierwszym napadzie policjanci otrzymali w piątek, 26 stycznia. Z relacji pokrzywdzonych wynika, że zostali zaatakowani przez grupę zamaskowanych napastników w okolicy krakowskich Plant. Sprawcy zażądali od nich pieniędzy. Zaraz po dokonaniu rabunku, sprawcy rozboju szybko się oddalili.

Okazuje się, że nie był to jedyny chuligański czyn, jakiego dopuścili się zamaskowani mężczyźni. Do dwóch kolejnych zdarzeń doszło w połowie lutego na bulwarach wiślanych i w okolicy Plant. Sprawcy działali dokładnie w ten sam sposób, najpierw grożąc ostrym narzędziem, aby następnie szarpać i bić napadnięte osoby.

Zaraz po napadzie jeden ze sprawców został zatrzymany przez policjantów, natomiast tożsamość jego sześciu kolegów została ustalona na podstawie wnikliwej analizy rysopisów. Wśród zatrzymanych znaleźli się nastolatkowie w wieku 16–19 lat. Pięciu z nich usłyszało już zarzuty rozboju, za co grozi im nawet 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Natomiast dwóch 16-latków, decyzją Sądu Rodzinnego, zostało umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale