Policja znalazła ciało. Należy do zaginionego biznesmena?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci znaleźli szkielet mężczyzny. Możliwe, że to porwany w 2013 roku biznesman z Krakowa. – Rozkład ciała jest znaczny, co świadczy o tym, że zgon nastąpił kilka lat temu – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

We wtorek funkcjonariusze znaleźli ciało, z którego praktycznie zostały kości. Śledczy sporządzili oględziny i pobrali materiał dowodowy. Zwłoki zostały zabezpieczone i przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie zostaną poddane badaniom.  – Będziemy sprawdzać, czy szczątki należą do zaginionego biznesmanem – stwierdza Gleń.

Ostatecznie potwierdzą to badania DNA, ponieważ próbki materiału biologiczne porwanego 76-latka zostały wówczas ściągnięte z przedmiotów codziennego użytku i wprowadzone do bazy danych. – To jednak jakiś czas potrwa – dodaje przedstawiciel komendy wojewódzkiej policji.

Oficjalnie policjanci nie łączą sprawy z zatrzymaniem porywaczy 10-letniego dziecka. Jednak prokuratura właśnie im postawiła zarzut porwania dla okupu jednego z najbogatszych krakowian, dlatego jest małe prawdopodobieństwo, iż w śmierć mężczyzny nie są zamieszani Bogdan B. i jego wspólniczka.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale